Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytok do Vášho domova


Vyhledávání­

Druhy posteľových roštov

Pri kúpe matraca je dôležité zamerať sa tiež: na čo ju uložiť. Matrace nemôže ležať na pevnej doske, pretože by nedochádzalo k jej prevetrávanie. Existuje niekoľko druhov roštov, ktoré vám zaistia spoločne s matracom maximálnu spokojnosť v priebehu spánku. Je potrebné im venovať patričnú pozornosť, pretože predstavujú záležitosť takmer doživotná. Kúpa roštov by mala predchádzať kúpe matracov, pretože niektoré rošty znáša určitý typ matracov a naopak.

Rošty sú tiež skvelé tým, že sa starajú o vaše zdravie! Dokážu sa prispôsobiť individuálnym požiadavkám jedinca a dopomôcť tak k pokojnému odpočívanie.

Na výber máte buď pevný alebo pružný rošt: Pevný laťkový rošt

Pevný (laťkový) rošt - pochádza zo smrekového dreva a často býva neodmysliteľnou časťou nových postelí. Je potrebné skontrolovať vzdialenosť jednotlivých latěch roštu. Nemali byť od seba vzdialené viac ako 4 cm, pri väčšej vzdialenosti dochádza k deformácii matraca. Rošty sa dodávajú tiež ručne alebo elektricky polohovateľné.

Lepšie variantom sú rošty z predpružených lamiel - skladajú sa z lamiel, ktoré nie sú vyrábané iba z umelých materiálov, ale tiež z bukového alebo brezového dreva. Použitie lamelových roštov z predpružených lamiel napomáha matraci využiť všetkých svojich predností, ako je jej pružnosť. Kým na drevenom rošte je matrac pri zaťažení veľmi stlačený, lamelový rošt ju viac prehne a šetrí ju. Rošt ďalej matrac napomáha pri jej elastickosti, dokonale ju prevzdušňuje a chráni ju pred proležením. Vďaka správnemu výberu roštu si môžete zvoliť celkovú tuhosť lôžka. Séria roštov sa líšia predovšetkým počtom lamiel a ich uchytením k rámu, maximálnou nosnosťou roštu, typom polohovanie a typom lamiel.

Lamelové rošty sa delia na: Pevný lamelový rošt

Pevné lamelové rošty - vyznačujú sa vysokou kvalitou spracovania a možnosťou nastavenia tuhosti v strednej časti roštu. Niektoré druhy sú konštruované až na záťaž 180kg.

Polohovatelný lamelový rošt
Polohovateľné lamelové rošty
- u ktorých môžete zmeniť sklon matraca a ktorý oceníte napr. pri čítaní alebo sledovaní televízie. Unavené nohy alebo boľavý chrbát si oddýchnu
pri nadvihnutej dolnej časti roštu. U hlavy au nôh je manipulačné držadlo pre lepšiu manipuláciu s roštom.

Motorový lamelový rošt
Motorové polohovatel rošty
- odpadá u nich fyzická manipulácia s roštom a matracom pri každej zmene matraca. Ocenia ju dlhodobo chorí ľudia, ale tiež človek čo si chce dopriať trochu luxusu. Motorové rošty ponúka extra pohodlie a ovládajú sa pomocou tlačidla.

Rošt pro úložné prostory
Rošty pre úložné priestory
- oceníte pri častom používaním úložného priestoru postele. Rošt sa ľahko zdvihne pomocou textilného úchytu. Rošty sa vyrábajú s bočným odklápaním
(Na ľavú či pravú stranu) alebo s odklápaním prednej časti (pri nohách). Možné využiť pri všetkých roštov.