Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytok do Vášho domova


Vyhledávání­

Detské izby

Či už zvažujete vybavenie izby pre dieťa či študenta, je vždy potrebné brať ohľady na nároky dotknutého. Detská izba by mala byť pohodlný, praktický, veselý a hlavne bezpečný. V študentskej izbe je treba brať ohľad na pracovný priestor, ktorý sa s vekom študenta mení podľa potreby.

Dětský pokoj Point  Dětský pokoj Funky

Detská izba Point  Detská izba Funky

Postele Komody Stoly
Skrine Perinár, bielizníky Detské stoličky
Knižnice Police, regály Doplnky k izbám

Ako vhodne zariadiť detskú izbu?

Dôležité je pre ako staré dieťa má izbu byť a či ak má slúžiť jednému, dvom alebo viac súrodencom. Veľmi náročne sa kombinujú zmiešané detské izby, keď rodičia musia uspokojiť potreby dcéry aj syna zároveň.

Pokiaľ zariaďujete izbičku pre bábätko, alebo najmenšie deti, je vhodné vybaviť ho nábytkom s neutrálnymi farbami. Vyhnúť sa obstaranie základného nábytku s detskými motívmi a atmosféru izbičke doladiť doplnky, ktoré, až z nich dieťa vyrastie, jednoducho zložíte. Je to praktickejšie ako za pár rokov, až bude najobľúbenejší postavička z rozprávky zabudnutá, meniť celú izbu. Kreatívne doplniť detská izba môžete vreckári, domčeky, tunely, farebným obliečkami, atď.

Vhodným príkladom je poschodová posteľ Bella, ktorá je na obrázku dozdobená látkovými detaily tak, aby zodpovedala veku cca 6tich leté dievčatka, v 10tich už táto dievčatko bude mať iné predstavy o svojej izbičke, takže ak detaily zložíme, bude vyhovovať jej požiadavkám aj bez väčších finančných investícií.

Patrová postel Bella Patrová postel Bella

Dobrým predpokladom na to, aby detská izba mohol rásť s deťmi je teda, zvoliť si základné nábytok v neutrálnych farbách ak nemu upravovať doplnky pokoje.Stejně si môžeme takúto zmenu ukázať tiež na študentskej izbe:

Dětský pokoj náctiletéhoStudenstký pokoj

Ďalším dôležitým bodom je usporiadanie nábytku. Čím sú deti staršie, tým viac potrebujú úložného a pracovného priestoru. Kým v detských izbách pre malé deti sa najviac zavďačíte voľnou plochou, kde si budú môcť hrať, dospievajúce deti ocenia väčší pracovný stôl, posteľ aj skriňu.

Čo teda zaradiť do detskej izby a ako zvoliť vhodné rozmery?

Posteľ pre deti by ste mali vyberať tak, aby bola bezpečná. U malých detí, ktoré prechádzajú z postieľky na väčšie posteľ je optimálna výška 45 cm aj s matracom a spočiatku oceníte aj zábrany, ktoré ochráni dieťa pred pádom. Poschodové postele rieši nedostatok priestoru, alebo vytvárajú nový priestor pre hranie. Tieto postele sú vhodné pre deti až od 6 rokov! U násťročných detí môžeme zvoliť výšku, ktorá zodpovedá optimálnej výške pre dospelého, teda 45 - 55cm. Ak to priestory dovolia, popremýšľajte o kúpe širšieho jednolôžka, alebo menšieho dvojlôžka, vyhnete sa tým obstaranie nového väčšieho modelu postele, akonáhle dieťa dospeje. Ak sa rozhodnete oživiť deťom izbu vreckári a tunely pozrite sa do sekcie Doplnky k izbám . Rošty a matrace, ktoré sú dôležité pre zdravý vývoj a spánok nájdete v sekcii Spálňa .

Skrine a komody patrí do detskej izby nezávisle na veku. Vyberať môžete zo skríň, ktoré vyplní rohy miestnosti a nezaberú tým toľko voľného priestoru, alebo skrine nakombinovať do zostáv, ktoré poslúžia aj ako regál, alebo výstavka. Optimálne je zaobstarať väčšie skriňa, ktorá ak bude vevnitř premyslene rozčlenená, môže zatiaľ slúžiť ako úložný priestor pre hračky. Skrinky s presklenými dvierkami sú vhodné do izieb pre staršie deti. Komody sa v izbách pre bábätká používajú ako prebaľovacie pulty, kde v šuplíkoch pohodlne uložíte všetko potrebné a nebudete musieť odbiehať. Dnes možno prebaľovaciu podložku dokúpiť Psací stůl Bart samostatne na akúkoľvek komodu.

Obstaranie stola do detskej izby by malo zodpovedať účelu, pre ktorý bude používaný, stoly môžeme rozdeliť na písacie a počítačové. Počítačový stôl kupujeme do izby v prípade, že na ňom bude uložený stolný počítač. Tieto stoly sú prispôsobené tak, že jednotlivé časti uložíme do stola as počítačom tak vytvoria jeden celok, kedy nebude zavadzať. U písacieho stola je najdôležitejšia pracovná doska a kladieme dôraz na veľkosť pracovnej plochy. Pre menšie deti sú vhodné stoly s naklápacou pracovnou plochou. Stolička pre deti vyberáme podľa ich veku. Pre malé deti sú vhodné detské stoličky, ktoré sú stabilné a mobilné. Pre odrastenejšie deti, ktoré trávia viac času pri stole je vhodnejšie vybrať kancelársku stoličku, a to takú ktorá zabezpečí, aby sa dieťaťu nedeformovala chrbát. To znamená stoličku s nastaviteľnou výškou, s anatomickou chrbtovou opierkou as nastaviteľnými lakťovými opierkami umiestnenými skôr vzadu tak, aby neprekážali dieťaťu vo písaní. V ponuke detských izieb nájdete detskú stoličku Titan junior , stoličky pre malé deti vyrobené z dreva nájdete v ponuke Detské stoličky, ak hľadáte stoličku pre väčšie dieťa, potom sa pozrite do sekcie Kancelárske stoličky .


Vyhledávání produktů

Cena:

 

Nosnost:

 

Vyberte si z ponuky našich produktov

2 roky

Skluzavka + zábrana Sendy

Dodávame do 1-2 týdnů

Zábrana univerzálny nie je určená k posteliam Togo, Natali a ...

od 205,00€ viac
2 roky 71 90 8

Natur přebalovací pult

Dodáváme do 1-2 týdnů

Dizajn a rozmery tohto prebaľovacieho pultu vychádza z nábytkovej rady ...

od 48,00€ viac
2 roky

Lara policová

Dodávame do 1-2 týdnů

Praktická policová skriňa, ktorá môže stáť samostatne, alebo dopĺňať ...

od 339,00€ viac
2 roky 208
218
228
101
171
191
211

Gabriela plus s rovným čelem

Dodávame do 3-4 týdny

Spálňa GABRIELA PLUS s rovným čelom pri nohách je vyrábaná z ...

od 755,00€ viac
2 roky

Zuzu

Dodávame do 1-2 týdnů

Variabilný polohovacie detská stolička s moderným dizajnom, ktorá ...

od 88,00€ viac
2 roky 28

Puppi

Dodávame do 1-2 týdnů

Kvalitná detská drevená stolička v prírodnom odtieni a dvoch ...

od 41,00€ viac
2 roky 100 55

Remo

Skladem 1-2 ks

Kancelárske kreslo Remo. Ružice a podrúčky sú plastové, materiál: ...

od 58,00€ viac