Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytok do Vášho domova


Vyhledávání­

Spálne

Spálne zostavy Postele Knižnice Police, regály Prikrývky a vankúše
Lamelové rošty Matrace Komody Nočné stolíky Perinár, bielizníky
Úložné priestory Obliečky Skrine Toaletné stolíky Doplnky k spalňe

Zvažujete výmenu dosluhujúci spálne alebo kúpu novej? Ani v jednom prípade výber neuponáhľajte! Do spálne chodí človek odpočívať, naberať novú energiu a zaháňať neduhy celého dňa. Tým pádom je veľmi dôležité, aby ste sa tu cítili dobre. Záleží na umiestnenie tejto miestnosť, jej rozvrhnutie, výberu farby a materiálu.


Vyberte si z ponuky našich produktov

Spálňa by mala byť najstudenším izbou v dome / byte, orientovaná na východnú stranu. V letných měsícch je večer dostatočne ochladená a ráno Vás prebudí slnečný svit. Veľmi dôležitá je tiež veľkosť izby, lebo dospelý človek spracuje až 15m 3 vzduchu, a tak musí byť miestnosť dostatočne veľká a dobre vetrateľná.

Osvetlenie vyberajte tak, aby harmonicky doplnilo interier Vašej spálne. Spravidla sa volí jedno centrálne, ktoré pomáha s orientáciou v spálni pri bežných činnostiach a ďalšie tlmené svetlo, ktoré navodia intímnu atmosféru, sú to väčšinou lampičky. Osvetlenie sa dnes dá príjemne a zaujímavo zabudovať aj do nábytku. Ak ste však vášniví čitatelia, bez lampičky sa nezaobídete. Polička podsvícená Manhattan

Farby sú veľa subjektívne záležitosťou. Mali by Vás upokojovať, najlepšie je použiť tie z palety chladných farieb, teda modrú, zelenú, hnedú. Majú upokojujúci energiu a podporujú spánok. Vyvarujte sa sýtym farbám, obzvlášť červenej a oranžovej. Ich silne aktívna energia môže narušovať spánok. Ak máte v spálni nedostatok svetla, nebojte sa použiť aj bielu, ktorá pôsobí čisto, tiahne svetlo a upokojuje.

Materiál, ktorý si vyberiete by mal byť prírodný, najčastejšie sa jedná o drevo, ktoré podľa Vašich predstáv namoríme do odtieňa, ktorý sa Vám bude páčiť. Dnes sú veľmi moderné a dobre spracované aj kombinácia s kovom (u posteľou) a sklom (u skriniek a komôd). Univerzálna rada tu nie je, materiál a teda nábytok by na Vás mal pôsobiť príjemne, upokojujúcim dojmom a teple, to závisí od vkusu každého.

Malá ukážka, ako môže farba a materiál ovplyvniť vnímanie celého priestoru:

Sestava ložnice Cassanova, provedení dub Sestava ložnice Cassanova, provedení třešeň

Pre inšpiráciu si prejdite sekciu Spálne zostavy , u každej spálne sú fotky interiérov v rôznych odtieňoch a farbách namorenia a môžete teda porovnať, čo by sa Vám mohlo páčiť. Zostavy sa kupujú ako celok, tak ako ho vidíte, ak by ste mali záujem len o niektoré prvky, ako sú skrine, komody a postele, potom sú umiestnené v rovnomenných sekciách, pre ľahké rozlíšenie nesú rovnaký názov ako zostava.

Ak Vás k vybaveniu spálne zaujíma viac, pozrite sa do ostatných sekcií. Nájdete tu rady ako vybrať postele a matrace , alebo rošty na webe i-matrace.cz.

Alebo s otázkami neváhajte kontaktovať náš tím Ketyban:-).


Vyhledávání produktů

Cena:

 

Nosnost: