Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytok do Vášho domova


Vyhledávání­

Kancelária

Vybavenie do Vašej kancelárie je potrebné vyberať starostlivo, pretože je to miesto, kde Vy alebo Vaši zamestnanci trávite väčšiu časť dňa. Vytvárate pracovné prostredie, ktoré by Vás nemalo rušiť v pracovnej činnosti, malo by byť vzdušné, presvetlené a nabíjať Vás energiou. Preto je dôležité zamerať sa na materiál a farby, ktoré použijete a ktoré zároveň odráža Váš štýl. Kvalitu, to platí najmä o kancelárskych stoličkách. Pri celodennom sedení na stoličke je dôležitý jej ergonomický tvar. Správna ergonomická stolička musí mať opierku hlavy, podrúčky a ponúkať dolňující polohovanie, ktoré sa prispôsobí Vašej postave. Teda výšku sedák Jednací židle Rocky 2170/ S C u, operadla, podporu bedrovej oblasti, silu protiváhy hojdacieho mechanizmu. Dobré pracovné prostredie dotv ari rozmiestnenie nábytku, ktoré ovplyvňuje tiež vzťahy na pracovisku. Ak vo Vašej kancelárii plánujete organizovať pracovné stretnutia, je dobré vyčleniť si priestor, kde umiestnite sedaciu súpravu a konferenčný stolík.

Ak plánujete vybavenie zasadacích miestností, alebo čakární, potom sú veľmi vhodné rokovací stoličky. V našej ponuke ich nájdete v klasickom aj modernom prevedení v sekcii Kancelárske stoličky.

Kancelárske stoličky
Kancelárske stoly
Doplnky ku kanceláriám Regály a knižnice
Police Skrine
Komody Kancelárske zostavy

Ako správne vybrať kancelársku stoličku? Kancelářská židle Atheam umožňuje nastavení opěráku

Najdôležitejšie je si uvedomiť:

  • Koľko času na stoličke denne strávite?
  • Bude sa na stoličke striedať viac osôb?
  • Aká musí byť nosnosť stoličky?
  • Sú nejaké zdravotné obmedzenia?
  • Koľko chcete do stoličky investovať?

Než začneme s parametrami stoličiek, zamyslite sa. Sedíte správne?

Nech už si kúpite tú najlepšiu stoličku na svete, chrbát Vás môžu bolieť stále. Dôležité totiž tiež je správny spôsob sedenia. Tomu Vás vlastnosti stoličky nenaučí. Ale môžu Vás dopĺňať a spolu so správnym sedom ovplyvňujú zdravie aj pracovný výkon. Nesprávny spôsob sedenia spôsobuje bolesti hlavy, chrbtice, krčného a chrbtového svalstva.

Správne by sme mali sedieť na celej hĺbke sedadla, nehrbiť, mať vzpriamená chrbát. Nohy v kolenách by mali zvierať uhol 90 °. Výška sedadla by sa mala nastaviť tak, aby sa pri sedení dotýkala podlahy. Oči by mali byť v 2/3 výšky monitora a lakte opreté o lakťovej opierky stoličky.

Mechanika kancelárskych stoličiek:

Operadlo napevno - základný model, ktorý sa používa u lacnejších alebo detských stoličiek. Neumožňuje nastavenie sklonu ani hĺbky operadla. Tento typ stoličiek je vhodný pre krátkodobé sedenie.

Hojdacia mechanika- operadlo so sedadlom tvoria jeden celok, umožňuje hojdanie a blokáciu určenej polohy. Nastáva Kancelářská židle Vega se synchronním mechanismem nej protiváhy je súčasťou väčšiny týchto mechanizmov.

Asynchrónne mechanika - umožňuje nastaviť sklon operadla a sedadla nezávisle na sebe, rôzne vo viacerých pozíciách. U tohto spôsobu mechaniky nájdete na stoličke tri páky. Prvý ovládate naklápanie sedáku, druhú nastavenie výšky celej stoličky a tretí nastavenie sklonu operadla. U niektorých stoličiek navyše môžete nastaviť prítlak operadla na chrbát užívateľa. To znamená, že operadlo sa voľne pohybuje a kopíruje chrbát sediaceho.

Synchrónna mechanika - vyniká ergonomickými vlastnosťami. Umožňuje synchronizované nastavenie sklonu operadla a sedadla. To znamená, že sa Vášmu pohybu prispôsobí sedadlo aj operadlo zároveň. U väčšiny týchto mechaník je tiež skrutka, pomocou ktorého je možné nastaviť silu protiváhy.

Ak na stoličke budete tráviť celý pracovný deň, alebo sa na nej bude striedať viac osôb, je vhodnejšie vybrať stoličku s možnosťou nastavenia, teda synchrónny alebo asynchrónny, s výškovo nastaviteľnými podrúčkami a opierkou hlavy.

Pre plynulý pohyb na kancelárskej stoličke sú dôležité aj kolieska. Kolieska pre tvrdé podlahy, sú tzv. Mäkké kolieska, po ich obvode je guma. Vhodné na dlažby, drevené podlahy, priemyselné podlahy. Naopak tvrdé kolieska sú určené na koberce alebo PVC podlahy, ich obvod je plastový.


Vyhledávání produktů

Cena:

 

Nosnost:

 
2 roky

MA monoblok skříňový 32

Dodávame do 1-3 týdnů

MA monoblok skriňový 32 s dvoma dvierkami a 3 nikami v obľúbenej ...

od 78,00€ viac