Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytok do Vášho domova


Vyhledávání­

Príslušenstvo k obývacím stenám

V tejto sekcii nájdete doplnky k obývacím stenám, ako sú police, panely, podstavce pod TV, osvetlenie k jednotlivým radám obývacích stien a k policiam. V sekcii ostatné príslušenstvo nájdete podesty pod komody a tlmiče dverí.

Osvetlenie Panely Police
Televízne podstavca Ostatné príslušenstvo  

Osvetlenie dopĺňa interiér obývacej izby. Je voliteľným prvkom, ak sa rozhodnete pre kúpu obývacie steny, záleží na Vás či má byť vyrobená s osvetlením alebo bez neho. V prípade, že sa rozhodnete pre osvetlenie, prejdite si túto sekciu a vyberte typ, ktorý Vám bude vyhovovať. Vami vybraný spôsob osvetlenia bude namontovaný podľa Vašich predstáv a nábytok Vám dodáme už s osvetlením. Jednotlivé typy osvetlenia sú určené pre konkrétnu radu nábytku, sú Polička podsvícená Manhattan rovnako pomenované.

Napr .: Vyberme si obývaciu stenu Solid. K tejto stene sú na výber sedem druhov osvetlenia Solid. Každé osvetlenie má u seba napísaný typ, pre ktorý je určené. Pre typ osvetlenia SOLID 144 je vhodné osvetlenie do skriniek SOLID TYP 01, 17, 31 ...

Zvoleným typom os větlení do jednolitvých skriniek ovplyvníte intenzitu a uhol osvetlenia. Preto si dopredu premyslite, kde budú umiestnené. Myslite tiež na to, aký bude osvetlenie vytvárať celkový dojem v kombinácii s dezénom obývacie steny a farbami v interiéri.

Ako príklad môžeme uviesť obývaciu stenu Talanda:

Obývací stěna TalandaObývací stěna Talanda

Panely dopĺňajú skrinky obývacie zostavy. V podstate sa jedná o dosku v rovnakom dezéne ako zostava, na ktoré sú pripevnené police, alebo regály. Ich kreatívne riešenia a spôsob umiestnenia dáva obývacia zostave zaujímavý vzhľad. Pretože sú dnes moderné obývacie steny s nízkou strednou skrinkou, nad ktorou je televízia a po stranách umiestnené vyššie skrinky, panel vypĺňa prázdny priestor medzi bočnými skrinkami a oživuje tým celú zostavu. Na panely sú police pripevnené vertikálne, horizontálne, v jednej, alebo viacerých radoch. Môžete si vybrať panely s osvetlením, alebo bez neho. Väčšinou sa jedná o prvky obývacie zostavy, ktoré typovo patria k rovnakej rade, ak doma už máte obývaciu stenu a chcete ju oživiť, pozrite sa v našej ponuke po paneli v rovnakom dezéne, alebo skúste zvoliť kontrastnú farbu s osvetlením.

Efekt ich použitia porovnajte sami na obývacej stene bair:

Obývací stěna BairaObývací stěna Baira

Police oživujú interier a vypĺňajú prázdne priestory. Celkovo sa jedná o doplnky, ktoré zútulňujú Váš domov a taktiež rieši nedostatok úložného priestoru. V našom obchode nájdete riešenie, ako vkusne doplniť interier jednoduchými, farebne zaujímavo ladenými, alebo podsvietenými policami. Podsvietené police v miestnosti pomáhajú vytvárať pokojnú a intímnu atmosféru, záleží len na ich vhodnom umiestnení. V našej ponuke nájdete tiež telefónne police.

Manhattan s televizním podstavcem

Televízne podstavca sú nadstavující police na skrinky obývacích zostáv, ktoré upravujú výšku televízie a vytvárajú poličky pre odkladanie vecí, alebo uloženie doplňujúce elektroniky. Ich využitie nájdete najmä v prípade, že Vašu televíziu nechcete, alebo nemáte možnosť zavesiť na stenu a nízka skrinka obývacie zostavy Vám nevyhovuje, pretože celkové uloženie vo výsledku vytvára zlý uhol pre sledovanie TV. Televízne skrinky moderných obývacích stien sú vysoké v priemere 30cm, u týchto zostáv sa počíta s tým, že televíziu zavesíte a alebo, že použijete nadstavující polici.

Ak ako príklad použijeme obývaciu stenu Manhattan, potom skrinky pod TV sú vysoké 26,2 cm. Skúste si teda v tejto výške predstaviť Vašu televíziu, najlepšie si vo výške Vami vybranej obývacie steny televíziu skúsiť postaviť a zapnúť. Pokiaľ sa jedná o model s veľkou uhlopriečkou, potom Vám určite nízke uloženie až tak vadiť nebude, ale ak sa jedná o menší TV môže nastať problém. Či už veľká alebo malá, dôležitý je tiež ideálny zorný uhol pod ktorým je obraz naozaj kvalitné, výrobcovia síce uvádza, že sa televízory dajú sledovať pod viac než 170 ° a kvalita obrazu sa nezmení, realita je však niekedy iná. Záleží tiež na celkovom rozmiestnenie nábytku a sedacej súpravy. Vráťme sa ešte v príklade k našej stene, ak by sme k tejto skrinke Manhattan dali televízny podstavec Manhattan , výška pre uloženie TV sa zvýši o 15,8cm, teda na 42 cm. To už je pre uloženie a zmenu uhlu sledovania TV pomerne výrazný skok.


Vyhledávání produktů

Cena:

 

Nosnost: