Přeskočit na: obsah, hlavní­ menu

nábytok do Vášho domova


Vyhledávání­

Feng shui spálne

Feng shui je starodávne čínske umenie, ktoré učia vytvárať rovnováhu a harmóniu okolo nás. Jeho uplatnenie nájdete pri budovaní, rekonštrukciách alebo úpravách domov, bytov, objetků či kancelárií. Ložnice Cassanova

Spálne v tomto duchu by mala využiť energie priestoru a osôb na vytvorenie harmonického prostredia. Vďaka správnemu rozvrhnutie priestoru bytu alebo domu, použitím správnych farieb a rôznych doplnkov môžeme podporiť svoje umelecké vlohy, partnerský život aj svoju kariéru. Proste všetko, čo je pre nás dôležité.

Nesmieme zabúdať, že aj neživé predmety (napr. nábytok ) majú rovnako ako ľudia svoju energiu a záleží na každom, ako s ňou naloží. Feng shui využíva tieto energie a napomáha ich správnym prelínajú využívať v náš prospech. Pobývanie v spálni pre Vás musí byť potešením, nech už ste si sem prišli oddýchnuť, upokojiť sa či zdriemnuť.

Ako si teda správne zariadiť feng shui spálni?

Umiestnenie a rozloženie spálne

Z hľadiska dispozície bytu je umiestnenie spálňa čo najďalej od vstupných dverí, pretože ide o osobný priestor a musí byť zachované patričné ​​súkromie. Tiež nie je vhodné mať spálni vedľa záchodu alebo kúpeľne, lebo odčerpávajú energiu z miestnosti.

Do spálne nepatrí nadmiera nábytku, ktorý nám môže utláčať pocity sviežosti a voľnosti. Ak vám pripadne miestnosť prázdna, doplňte ju kvetmi s guľatými listami, lampičkami, obrazy s príjemnými motívmi či inými doplnkami. Z izby tiež odstráňte televíziu, počítač, prípadne cvičebné náčinie. Pokiaľ v spálni už televízor máte, na noc ho zakryte a všetky prístroje vytiahnite zo zásuviek. Elektromagnetické pole totiž pôsobí veľmi silno a zbytočne vám uberá potrebnú energiu.

V noci zatvárajte všetky dvere v spálni, umožní vám najlepšie a najvýživnejšie tok energie k posilneniu vášho zdravia a vzťahu.

Umiestnenie postele

Najdôležitejšou súčasťou je posteľ, a preto je veľmi dôležité jej správne umiestnenie:

  • najlepšie osou pre umiestnenie postele je severojužna strana, kedy hlava mieri na sever, ktorý je podľa feng shui najpokojnejším smerom
  • nedávajte posteľ nohami blízko ku dverám. Posteľ umiestnená blízko dverí je zlým riešením, pretože dverami prichádza do miestnosti silný prúd aktívny energie, ktorá môže pôsobiť veľmi nepríjemne a rušivo
  • umiestnite posteľ čelom k plnej stene alebo aspoň k stene bokom, ak totiž nie je hlava chránená či krytá stenou, privádza ku spiacemu negatívnu energiu, ktorá môže spôsobiť psychické problémy
  • správne umiestnená posteľ je spolu s matracom základom pre vytvorenie harmonickej feng shui energie

Ukážka správneho a mesprávného umiestnenie postele

 

Priestor okolo postele

  • Posteľ by mala byť ľahko prístupná z oboch strán. Ak je posteľ prístupná iba z jednej strany, obmedzuje prúdenie pozitívnej energie do postele. Aj keď sa vám to môže zdať ako pohodlné, Vaše telo bude neustále podvedome hľadať iné možnosti, ako načerpať energiu a vy sa dobre nevyspíte.
  • Priestor nad posteľou by mal byť prázdny, bez dekorácií, lámp, zrkadlá a police nad hlavou, aby mohla energia lepšie prúdiť, a Váš spánok bol tak pokojný a ničím nerušený.

Materiál postele

Najvhodnejším materiálom základnej kostry postele je drevo. Na trhu existuje veľké množstvo postelí, vyberajte z tých, ktoré majú pevné čelo a nemajú úložný priestor. Pevné čelo zaisťuje pocit istoty a ochrany, neprítomnosť úložného priestoru zaručí voľné prúdenie vzduchu a energie pod posteľou.

Vetrateľnosť miestnosti

V spálni často vetrajte, snažte sa udržiavať čerstvý a okysličený vzduch. Čínske umenie hovorí: "V miestnosti nemôže byť dobrá energia, ak je vzduch, ktorý dýchame, vydýchaný a plný škodlivín."

Farby spálne

Na dosiahnutie dobrej rovnováhy spálne použite upokojujúce farby, ktoré podporujú najlepší tok energie a posilňujú spánok. Využiť môžete celé spektrum farieb, od bielej po sýto čokoládovou. Odporúčajú sa farby jemné, pokojné a neutrálne, napr. Šedá, béžová, bledo zelená. Vyhnite sa farbám sýtym, jasným farbám. Tieto farby majú silne aktívnu energiu a môžu na niekoho pôsobiť negatívne a narušovať mu čas spánku. Ako pôsobia farby na človeka, sa dozviete v našom článku

Doplnky spálne

Každá vec, ktorú máme umiestnenú v spálni má vplyv na naše vnímanie a pocity, a tým pádom na kvalitu nášho spánku. Partnerský vzťah upevníte umiestnením spoločné fotografie. Do spálne naopak nepatrí smutné výjavy, obrazy s agresívnou tematikou, suché rastliny a kvety, pretože predstavujú mŕtvu energiu. Rastliny možno použiť, ak je Vaša spálňa dostatočne priestranná a rastliny budú umiestnené ďaleko od postele. Odporúčajú sa však len rastliny so zaguľatenými listami.

Osvetlenie spálne

Vhodné je umiestnenie niekoľkých stupňov osvetlenia alebo matné svetlo. Osvetlenie je veľmi dôležité, pretože je jedným z najsilnejších predstaviteľov energie. Najvhodnejším osvetlením sú sviečky, ale iba tie, ktoré neobsahujú žiadne toxíny.

Nepracujte, kde spíte

Spálňa je miestom odpočinku a načerpanie novej energie, a nie je teda vhodné tu mať umiestnený pracovný stôl, prípadne PC. Oddeľte pracovný kútik kusom nábytku, paraván alebo iným spôsobom, aby ste tento kútik z postele nevideli.

Dôležité je, aby ste sa Vy sami cítili v spálni dobre a načerpali tu novú energiu na povinnosti nasledujúceho dňa.

Teraz už nezostáva nič iné ako Vám popriať: "Dobrú noc."